AKTUALNOŚCI

Żywa Lekcja Historii

27 maja 2019

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Żywej Lekcji Historii, która odbędzie się w czwartek (19.09.2019) oraz piątek (20.09.2019) w specjalnie zaaranżowanej wiosce historycznej na Błoniach przy Arenie Lublin.

Program lekcji zakłada żywe doświadczanie historii, a właściwie to epok, w których żyli nasi przodkowie. Najmłodsi zetkną się z przeszłością w realny sposób – będą mogli jej dotknąć, posmakować i usłyszeć! Za przygotowanie lekcji odpowiada znane w całej Europie polskie Stowarzyszenie Hellas et Roma.

Żywa Lekcja Historii odbędzie się w dwóch turach 19 oraz 20 września 2019 roku: od 9:00 do 12:00 oraz od 12:00 do 15:00. Grupy mogą liczyć od około 20 do 50 uczniów. Czas trwania jednej lekcji wyniesie około 2,5 h.

W tym czasie przewidziane jest odkrywanie stanowisk edukacyjnych oraz rzemieślniczych. Około 45-60 minut przeznaczone jest na pokazy dynamiczne – między innymi walki gladiatorów, prezentację uzbrojenia gockiego czy legionistów rzymskich. Uczniowie zobaczą z bliska pracę starożytnego rzemieślnika, artysty, treningi sportowca oraz antyczną szkołę.

Całość prezentacji opracowana została na podstawie najnowszego stanu badań naukowych, co pozwala na rzetelne przekazywanie wiedzy w ciekawej formie, jaką jest rekonstrukcja historyczna. Spotkanie z historią może być przygodą dla wszystkich, niezależnie od wieku. Każdy z uczniów będzie mógł poczuć się niczym obywatel rzymskiego imperium, przyglądając się profesjonalnym walkom gladiatorskim, decydując o losach wojowników aren.

Grupy uczniów będą miały przydzielonego przewodnika opowiadającego o stanowiskach, a także idei Festiwalu Historii Bez Liku.
Szczegółowy program prześlemy w momencie, gdy będziemy znali liczebność grup w każdej turze. Cena udziału w Żywej Lekcji Historii to 25 zł od ucznia. Lekcja odbywa się z nauczycielami, którym przysługuje darmowe wejście.

KONTAKT:

lekcjahistorii@grupamtp.pl

tel. 696 020 052