AKTUALNOŚCI

Prawdziwi rycerze w rolach Bogów Wojny

9 września 2019

W największym spektaklu rekonstrukcji historycznych w Polsce pt. „Bogowie Wojny” weźmie udział ponad 200 aktorów – najlepszych rekonstruktorów z całej Europy. Do grona wojowników dołącza Stowarzyszenie Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej Rekonstrukcja Historyczna oraz Lwy Lublin.

Bogowie Wojny to opowieść o korzeniach Starego Kontynentu. Widzowie zobaczą na żywo efektowne walki i kunszt starożytnych oraz średniowiecznych wojowników. Program spektaklu zakłada m.in. turniej rycerski. Kogo zobaczymy w tej roli?

Rycerze zawalczą w Lublinie

Na stadionie Arena Lublin zaprezentuje się Stowarzyszenie Chorągwi Rycerstwa Ziemi Lubelskiej, które zajmuje się odtwarzaniem kultury materialnej minionych wieków, od wczesnego średniowiecza (XI wiek) przez pełne (XIII wiek), późne (XV wiek) po wiek XVII. Chorągiew skupia się na walce i na odtwórstwie różnych rzemiosł. W szeregach drużyny są za równo kobiety jak i mężczyźni, a nawet kilkoro dzieci.

Za realizm walk odpowiedzą także prawdziwi rycerze z Lwów Lublin czyli klubu pełnokontaktowych walk rycerskich należących do Polskiej Ligi Walk Rycerskich (PLWR). Misją Lwów jest wyszkolenie zawodników i rywalizowanie jako drużyna w eliminacjach PLWR, aby dostać się do Rycerskiej Reprezentacji Polski i dumnie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Świata w dwóch federacjach HMBIA “Battle of the Nations” i IMCF. Umiejętności rycerzy zobaczycie podczas spektaklu Bogowie Wojny.

Wydarzenie odbędzie się już 20 września 2019 roku na stadionie Arena Lublin. Spektakl Bogowie Wojny jest częścią Festiwalu Historii bez Liku.

Bilety w tańszej przedsprzedaży online wciąż dostępne. Kup teraz!