AKTUALNOŚCI

Kup tańszy bilet na spektakl Bogowie Wojny

22 sierpnia 2019

Już za niecały miesiąc 20 września 2019 roku na stadionie Arena Lublin odbędzie się największy w Polsce spektakl rekonstrukcji historycznych – Bogowie Wojny. Historia o korzeniach Europy zostanie opowiedziana w III aktach przez ponad 200 aktorów – najlepszych rekonstruktorów ze Starego Kontynentu.  

Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Historii bez Liku. Program zakłada m.in. Targi Książki i Prasy Historycznej (18-20 września w Centrum Spotkania Kultury, wstęp bezpłatny) czy atrakcje w specjalnie zaaranżowanej wiosce historycznej, która stanie tuż nad rzeką na Błoniach przy Arenie Lublin (20-21 września).

Punktem kulminacyjnym Festiwalu Historii bez Liku będzie spektakl rekonstrukcji historycznych, który przygotowywany jest przez dwie grupy historyczne znane w całej Europie: Hellas et Roma oraz Legio XXI Rapax.

Program wyjątkowej rekonstrukcji historycznej Bogowie Wojny

Bogowie Wojny to opowieść o tym, jak wykuwała się historia naszego świata w epoce Antyku oraz Średniowiecza. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć m.in.:

– zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie prawdziwe oblężenie przez Rzymian germańskiej osady,

– pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk,

– XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów. Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo.

Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł.

Bogowie Wojny to wyjątkowe wydarzenie dla miłośników historii i nie tylko. Zachęcamy do przyjścia na widowisko z całą rodziną – specjalnie dla dzieci przygotowaliśmy bilety ulgowe. A dla dorosłych tylko do 25 sierpnia, w ramach Bitwy o Promocje, bilety normalne w okazyjnej cenie po 20% rabacie, który można otrzymać, wpisując przy zakupie hasło BITWA.

Kup bilet