O FESTIWALU

Festiwal Historii Bez Liku to pięć dni fantastycznych wydarzeń dla wszystkich miłośników historii. Zostanie zorganizowany od 18 do 22 września w Lublinie. W ramach Festiwalu odbędzie się aż 6 wydarzeń równoległych.

Bogowie Wojny - Spektakl Rekonstrukcji Historycznych wraz z wioską historyczną

Już 20 września o godzinie 20:00 na stadionie Arena Lublin odbędzie się jeden z największych spektakli rekonstrukcji historycznych w Polsce – Bogowie Wojny.

Bogowie Wojny to opowieść o korzeniach współczesnej Europy. Widzowie na własne oczy zobaczą, jak wykuwała się historia naszego świata. W widowisku weźmie udział ponad 200 aktorów – najlepszych rekonstruktorów z całej Europy.

Spektakl dostarczy spektakularnych walk rodem z antyku i średniowiecza. Program wydarzenia zakłada:

 1. Zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie prawdziwe oblężenie przez Rzymian germańskiej osady.
 2. Pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk.
 3. XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów.
 4. Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo. Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł.

  Tuż obok stadionu znajdzie się wioska antyczna, która zabierze Was-widzów w podróż w czasie. Na miejscu przekonacie się na własnej skórze, jak wyglądało życie wieki temu – antyczne wyroby będzie można posmakować, poczuć a także dotknąć.

  Bogowie Wojny to poznawanie historii przez wszystkie zmysły. Widowisko odbędzie się już we wrześniu!

  A już teraz kup tańszy bilet w przedsprzedaży online
   

  Targi Książki i Prasy Historycznej

  Pamięć historyczna i sposób jej przekazywania wiąże się bezpośrednio ze słowem pisanym. Dlatego jednym z ważniejszych wydarzeń w ramach Festiwalu Historii bez Liku będą Targi Książki i Prasy Historycznej. W czasie targów, które zostaną zorganizowane w Centrum Spotkania Kultur od 18 do 20 września 2019 r., będzie można odwiedzić liczne stoiska wystawców i zakupić wyjątkowe pozycje literatury, a także uczestniczyć w dyskusjach i spotkaniach autorskich.

  Co warte podkreślenia, oferta targów książki nie będzie ograniczona do tematyki historycznej  i do pozycji naukowych. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie pojawi się również literatura skierowana do różnych odbiorców: piękna, obyczajowa, faktu, religijna, fantastyczna, kryminalna, a także dziecięca.

  Aktualna lista wystawców znajduje się tutaj.

  Serdecznie zapraszamy wszystkich czytelników i miłośników książki oraz prasy historycznej. Wstęp na Targi jest bezpłatny!

  Kontakt dla wystawców w sprawie udziału w targach:
  Małgorzata Naworska
  +48 691 027 107
  malgorzata.naworska@grupamtp.pl

   

  I Mistrzostwa Polski w Historycznych Grach Video

  Przed nami po raz pierwszy w Lublinie - Mistrzostwa Polski w Historycznych Grach Video, którym towarzyszyć będą targi gier komputerowych i rozrywki multimedialnej. Podczas tego dwudniowego wydarzenia (21-22 września 2019 r.) na Targach Lublin, będziecie mogli wziąć udział w turnieju, jakiego jeszcze w Lublinie nie było. Mistrzostwom towarzyszyć będą m.in. turnieje e-sportowe oraz targi gier i sprzętu komputerowego.

  Przyjdźcie, aby zagrać ze znajomymi, przetestować najnowszy sprzęt i spróbować swoich sił w grach związanych nie tylko z historią!

  Obsługa wystawców:
  Hanna Skrzypczak
   +48 691 027 608
   hanna.skrzypczak@grupamtp.pl

  Festiwal Filmu Historycznego

  Miłośników ambitnego kina zachęcamy do wzięcia udziału w Festiwalu Filmu Historycznego, który zostanie zorganizowany 19 września 2019 roku w Centrum Spotkania Kultur. Widzom zaprezentujemy prawdziwe perełki polskiej kinematografii, wśród których nie zabraknie kilku premier, jak i klasyki kina. Każdy z pokazów zostanie poprzedzony i zakończony dyskusją z udziałem twórców.

  Więcej szczegółów wkrótce!

  XX POWSZECHNY ZJAZD HISTORYKÓW POLSKICH
  Lublin, 18-20.09.2019
  WIELKA ZMIANA. HISTORIA WOBEC WYZWAŃ…

  XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich to wielkie święto historii, dlatego zostanie zwołany do Lublina w 450 rocznicę Unii Polsko-Litewskiej pod hasłem „Wielka Zmiana. Historia Wobec Wyzwań...”. W tym roku Zjazd zostanie zorganizowany w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w dniach od 18 do 20 września. Z uwagi na rangę wydarzenia XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich Honorowym Patronatem objął Prezydent Polski Andrzej Duda.

  Zapraszamy do Lublina wszystkich, dla których historia jest ważna, których historia interesuje, pasjonuje i bawi.

  XX POWSZECHNY ZJAZD HISTORYKÓW POLSKICH

  INFORMACJE PRAKTYCZNE

  Festiwal Historii bez Liku będzie się odbywać równolegle w wielu miejscach w Lublinie:

  • Spektakl Rekonstrukcji Historycznych
   Arena Lublin
  • Wioska Historyczna
   Błonia przy Arenie Lublin
  • Targi Wydawców Książki i Prasy Historycznej
   Centrum Spotkania Kultur
  • I Mistrzostwa Polski w Historycznych Grach Video
   Targi Lublin
  • Festiwal Filmu Historycznego
   Centrum Spotkania Kultur
  • XX Powszechny Zjazd Historyków Polskich
   Lubelskie Centrum Konferencyjne

  Noclegi

  Jeśli szukacie noclegu w Lublinie to warto skontaktować się z naszym biurem zakwaterowania:

  joanna.ros@wtcpoznan.pl
  +48 609 678 321.

  Transport w czasie Festiwalu

  Dokładny rozkład jazdy komunikacji miejskiej dostępny jest na: www.mpk.lublin.pl