AKTUALNOŚCI

Dziennik Wschodni partnerem Festiwalu Historii bez Liku

8 sierpnia 2019

Jeden z wiodących dzienników w Lublinie kolejnym partnerem medialnym Festiwalu Historii bez Liku. Dziennik Wschodni obejmie patronat nad jednym z najważniejszych wydarzeń historycznych w Polsce w 2019 roku.

Tym samym gazeta codzienna z Lublina dołącza do grona partnerów Festiwalu Historii bez Liku. Balon Dziennika Wschodniego pomoże Wam zlokalizować wioskę historyczną przy stadionie Arena Lublin!

Pełna lista Partnerów znajduje się tutaj.

Bogowie Wojny czyli największy w Polsce spektakl rekonstrukcji historycznych

Już 20 września o godzinie 20:00 na stadionie Arena Lublin odbędzie się jeden z największych spektakli rekonstrukcji historycznych w Polsce – Bogowie Wojny. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Historii bez Liku. BOGOWIE WOJNY to opowieść o korzeniach współczesnej Europy. Widzowie na własne oczy zobaczą, jak wykuwała się historia naszego świata. W widowisku weźmie udział ponad 200 aktorów –najlepszych rekonstruktorów z całej Europy. Spektakl dostarczy spektakularnych walk rodem z antyku i średniowiecza. Program wydarzenia zakłada:

1. Zapierające dech w piersiach starcie rzymskiego legionu z okresu wczesnego cesarstwa (II poł. I wieku n.e.) z wojownikami germańskimi, a następnie prawdziwe oblężenie przez Rzymian germańskiej osady.

2. Pełną zwrotów akcji walkę gladiatorów podczas wiernie zrekonstruowanych rzymskich igrzysk.

3. XIII-wieczny turniej rycerski z widowiskową oprawą (m.in. pokaz żonglowania chorągwiami), w którym naprzeciwko siebie stanie aż 8 trzyosobowych pocztów. Walki, oblężenia i turnieje odbędą się w akompaniamencie muzyki granej na żywo. Dodatkowo atmosferę podsyci zespół bębniarzy odgrywający swoje partie w scenach walki. Całość uzupełni widowiskowa gra świateł.

Już teraz kliknij i kup bilet w tańszej przedsprzedaży online!